Kto? Kedy? Čo? Ako?

Skupina  Margot  zahájila svoju činnosť ešte v minulom storočí, ba dokonca tisícročí, a to v apríli roku 1999. Pôvodne dievčenská zostava s veľkou dávkou zmyslu pre humor sa rozhodla určiť za presný deň vzniku 1.apríl, deň bláznov, pretože len blázon mohol predpokladať, že 9 dievčat vydrží pohromade viac ako rok. Dievčatá, ktoré sa sklamarátili a za pomoci hudobného pedagóga Jaroslava Žiga v jeho hudobnej škole Andante založili kapelu, pomaly ubúdali, a tak z pôvodne 9-členného celku zostalo 6 náruživých dievčat. Ani táto zostava však nezostala dlho nezmenená. Kapela za 11 rokov prešla mnohými zmenami, ktoré sa samozrejme odrazili aj na jej zvuku, ku ktorej prispela aj zmena na čisto gitarovú hudbu.

Margot-ky počas svojej existencie absolvovali mnoho koncertov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí (ČR, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Belgicko, Francúzsko). Za najvýznamnejšie možno považovať účasť na frankofónnom festivale Visa francophone vo francúzskom meste Villefranche de Rouergue,kde speváčka Andrea Zimányiová získala ocenenie Objav festivalu, či koncerty v Brusseli na oslavu vstupu SR do EÚ. Ďalej mnohé festivaly, či už na Slovensku, alebo v zahraničí (Poľsko, ČR...).

Kapela Margot vydala dva albumy, a to Bez obalu (2006) a Mať tak krídla (2007).

V súčasnosti kapela funguje v zložení: Andrea Zimányiová (spev), Katka Sečkárová (gitara, spev), Danka Hupková (gitara, vokály), Daniel Urbán (basgitara), Stanislav Kociov (bicie)

Danka Hupková sa však v súčasnosti pripravuje na úlohu matky, tak ju v kapele zastupuje hosť, klavirista Erik Dimitrov, čím Margotky datujú "revolučný návrat" ku gitarovo-klávesovému zvuku :-)

A nesmieme zabudnúť na nášho čestného člena Jarka Žiga, ktorý dlhé roky obsluhoval v kapele bicie, ale na čas nám odbehol za malú mláku, na štúdiá do Írska. :-))